طراحی، توسعه و نگهداری پرتال اصلی همراه اول بر بستر لایفری

پیاده‌سازی نسخه‌ی اولیه پرتال اصلی همراه اول در سال ۱۳۸۶ توسط تیم فنی داده پرداز انجام گرفت و پس از آن در سال ۱۳۹۴ پرتال اصلی با به‌کارگیری نسخه ۶ لایفری پیاده سازی شده و در نهایت نسخه پیشرفته و بازنویسی شده پرتال اصلی همراه اول در بهمن ماه سال 1398 رونمایی گردید.

پیاده‌سازی و توسعه سامانه پخش زنده پرتال

نیاز به وجود سامانه‌های پخش زنده اینترنتی در حال گسترش است و بهترین راهکار برای برگزاری کلاس‌های آموزشی، جلسات و کنفرانس‌ها، جلسات شخصی، شبکه‌های تلویزیون اینترنتی، ارتباط با مخاطبان و … محسوب‌می گردد. با وجود نسل جدید اینترنت‌های پرسرعت، هیچ مشکلی برای استفاده از این تکنولوژی وجود ندارد. با بکارگیری راهکارهایی مانند سیستم Load Balancing برای افزایش کارایی و سرعت سرویس‌دهی، سامانه‌ای سازگار با امکانات پرتال همراه اول و سرویس دهی به بیش از 10.000 کاربر به طور همزمان ایجاد کرده‌ایم.

طراحی و توسعه سامانه ارزیابی و شناسایی تامین‌کنندگان کالا و خدمات

سازمان‌های بزرگ به منظور استفاده از خدمات یا کالاهای مورد نیاز خود، همیشه این دغدغه را دارند که کدام تامین کننده بهتر است تا به طور دائم شایستگی همکاری را داشته باشد. سامانۀ شناسایی و ارزیابی تامین‌کنندگان به کمک این سازمان‌ها آمده که برای نمونه می‌توان به شرکت همراه‌اول اشاره نمود. این سامانه به نحوی طراحی و ساخته شده که پس از دریافت اطلاعات ساختاری و کاری کلیه فروشندگان و تولید‌کنندگان کالا و ارائه‌دهندگان خدمات، نتایجی را به سازمان‌ها می‌دهد که قابل توجه هستند. از امکانات این سامانه می‌توان به این موارد اشاره نمود: امکان سنجش صحت قراردادهای کاری تامین‌کنندگان، مجهز به سیستم گزارش‌گیری پیشرفته، انجام محاسبات دقیق بر اساس نیازهای سازمان ها، امکان محاسبه اعتبار شرکت‌های تامین‌کننده بر اساس زمینه های فعالیتشان. ارزیابی عملکرد شرکت‌ها و رتبه‌بندی بر اساس سطح کاری، مجهز به سرویس جستجوی پیشرفته برای ادمین.

طراحی و توسعه سامانه نرم‌افزاری مدیریت آی پی

عملیات اختصاص دادن IP ها به "دستگاه‌ها" و "ابزارهای قابل اتصال به شبکه" به صورت دستی، کاری طاقت فرسا و وقت‌گیر است. مهم تر از همه، ضرورت دقت انجام این کار است، به خصوص در سطح سازمان‌های بزرگ، سامانه نرم‌افزاری IP Planning شرکت همراه‌اول توانست برای کارشناسان شبکۀ این شرکت مشخص کند چه IP هایی به چه VPN هایی تخصیص داده می‌شوند. همچنین کارشناسان شبکه همراه اول از طریق این سامانه توانستند تخصیص IP ها را به دستگاه‌های مختلف مدیریت نمایند. در واقع عملیات تخصیص IP ها از طریق این سامانه بهینه‌تر و موثر‌تر انجام می‌گیرد؛ از این جهت که نیازی به انجام این اقدام به صورت دستی نخواهد بود. این سامانه کمک بسیاری به کارشناسان شبکه همراه اول در جهت کاهش خطاها نموده، زیرا مانع بروز خطاهای محاسباتی می گردد. شرکت همراه اول به کمک این سامانه توانسته اقدامات فوق را سریع و ایمن انجام دهد: 1- تخصیص آی پی 2- درخواست آی پی ( ثبت و پیگیری درخواست) 3- گزارش گیری (لیست رنج IP های تخصیص داده شده و نشده) 4- تنظیمات (تنظیمات عمومی)

طراحی و توسعه سامانه جذب و استخدام

یکی از تصمیمات سرنوشت‌ساز سازمان‌ها که می‌تواند مسیری روشن از پیشرفت و سربلندی را برای آنان رقم بزند جذب نیروهایی متخصص، متعهد، مسئولیت‌پذیر، کارا و اثربخش است. سامانه جذب و استخدام راهکاری است منطبق بر نیاز روز سازمان‌ها که با اتکاء به دانش‌های روز در حوزه منابع انسانی، برنامه‌ریزی دقیقی را به منظور جذب، تأمین و نگاهداشت نیروی انسانی مد نظر قرار داده و به شرکت همراه اول در بستر پرتال لایفری ارائه شده است. برخی از ویژگی های این سامانه عبارت است از امکان برنامه‌ریزی جهت جذب نیروی انسانی به صورت فرآیندی در سیستم، امکان تعریف ردیف‌های شغلی و انواع وضعیت‌های درخواست شغل مورد نیاز سازمان، قابلیت ارزیابی متقاضیان استخدام، امکان جستجو در سیستم به جهت اطلاع از آخرین وضعیت استخدامی متقاضیان و گزارش‌گیری از آنان، امکان دریافت انواع گزارش‌گیری‌های مدیریتی در سیستم به صورت نمودار و تصویر

طراحی و توسعه سامانه نقشه مناطق تحت پوشش اینترنت نوترینو

همراه اول، به عنوان اولین اپراتور کشور با سابقه ای که دارد طبیعتا قوی ترین و بیشترین پوشش دهی در سطح کشور مخصوصا تهران را در اختیار دارد و مشترکین این شرکت از این نظر با خیال راحت تری می توانند سیم کارت بخرند و برای آن بسته فعال کنند. سامانه نقشه نواحی تحت پوشش اینترنت در پرتال همراه اول، وضعیت پوشش مناطق مختلف کشور را در زمینه اینترنت موبایل همراه اول در اختیار مشترکین قرار داده و با قابلیت جستجو، کار را برای کاربران راحت نموده است.

طراحی و توسعه پرتلت درخواست آنلاین کسب و کار

شیوه‌های فروش کالا و خدمات در مدل B2B امکان سهولت در خرید و فروش، توسعه خدمات و محصولات را برای خریداران و فروشندگان فراهم نموده و در نتیجه موجب کاهش هزینه‌ها می شود. سامانه درخواست آنلاین کسب و کار همراه اول قادر است به بهترین شکل ممکن تجارت‌ها را به یکدیگر معرفی، پل ارتباطی میان خریداران و تولیدکنندگان و همچنین معرفی کالاها به خریداران باشد.

طراحی و پیاده سازی پرتلت نظرسنجی هوشمند

شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) بعنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه خاورمیانه در حوزه ITC، همواره به دنبال درکی عمیق از رفتار و عملکرد مخاطبان خود بوده است. این شرکت با استفاده از راهکار نظرسنجی هوشمند شرکت داده پرداز، گامی فراتر از مدیریت ارتباط با مشتریان خود برداشته است؛ سامانه نظر سنجی (NPS) در عین سادگی و کاربرپسند‌بودن، امکانات پیشرفته ای را نیز برای کاربران به همراه دارد. سوالات در این سامانه مطابق با جواب های انتخابی کاربر مطرح می شود تا نتایج نظرسنجی برای شرکت همراه اول دقیق تر و کاربردی تر باشد.

طراحی و توسعه پرتلت جستجوی عاملین مجاز (فروش کارت شارژ)

پرتلت عاملین مجاز فروش کارت شارژ به عنوان یکی از سرویس های شرکت همراه اول، با امکان جستجوی استان، اطلاعات عوامل فروش را در جدولی به کاربر نمایش می دهد. در فاز توسعه با دسته بندی عاملین در شاخه های فروش فیزیکی، الکترونیکی و بانک ها با طراحی زیبا، اطلاعات در جدول به کاربر ارائه می شود.

طراحی و توسعه پرتلت مراکز ارائه خدمات همراه اول

سازمانهای بزرگ به منظورِ معرفی و ارائه خدمات خود به مشتریان، همیشه این دغدغه را دارند که بهترین روش برای معرفی چیست. پرتلت دفاتر و نمایندگی ها به کمک شرکت همراه اول آمده تا بر اساس نیاز کاربر، به معرفی مراکز ارائه خدمات بپردازد. این پرتلت به نحوی طراحی و ساخته شده که با استانداردهای پرتال اصلی سازگار بوده و نتایج مثبتی برای مشترکین به همراه داشته؛ از امکانات قابل توجه این پرتلت می توان به این موارد اشاره نمود: دفاتر دارای اطلاعات مختصات جغرافیایی بر روی نقشه هستند، تمامی فرایندهای مربوط به دریافت اطلاعات در نمایش اولیه،دفاتر جستجو شده و فیلتر شده از سمت وب سرویس انجام می شوند.

طراحی و توسعه پرتلت جستجوی تعرفه‌های رومینگ

اهمیت دستیابی سریع به اطلاعات مورد نیاز برای کاربر تا حدی است که سازمان‌ها را به استفاده از تکنولوژی های جدید سوق داده است؛ پرتلت جستجوی تعرفه‌های رومینگ از آن دسته سیستم هاست که نیاز مشترکین را در زمان های بسیار خاص برآورده می سازد. این پرتلت به نحوی طراحی و ساخته شده که با استانداردهای پرتال اصلی سازگار بوده و نتایج مثبتی برای مشترکین به همراه داشته؛ از امکانات قابل توجه این پرتلت می‌توان به این موارد اشاره نمود: امکان مقایسه تعرفه‌ها برای کاربر، امکان مدیریت کشورها / تعرفه ها / اپراتورها / نرخ تبدیل ارز و‌...

طراحی و توسعه پرتلت خبر

یک پرتال سازمانی هوشمند باید خدماتی فراتر از نیازهای بدیهی را نیز ارائه کند. مواردی همچون امکان دسته بندی اخبار، امکان برچسب گذاری / تگ، تنظیمات نمایش خبر و ... . پرتلت خبر پرتال همراه اول ویژگی های کامل یک سیستم اطلاع رسانی را دارد و به نحوی طراحی شده که با امکانات پرتال سازگار است. از امکانات این پرتلت می توان به این موارد اشاره نمود: نمایش اخبار بصورت گروه بندی، آرشیو اخبار، مدیریت نمایش و عدم نمایش خبر، صفحه بندی اخبار بصورت اتوماتیک ، تعیین کلمات کلیدی برای هر خبر برای موتورهای جستجو

طراحی و توسعه پرتلت کوتاه کننده لینک

علت‌ها و انگیزه‌های متعددی باعث می‌شود که کاربران به استفاده از لینک های کوتاه شده علاقمند باشند. استفاده از لینک‌ها در شبکه های اجتماعی یکی از این انگیزه هاست. پرتال همراه اول سرویس کوتاه کننده لینک را بر اساس استانداردهای لایفری به کاربران ارائه می دهد. این پرتلت به نحوی طراحی شده که با بهبود تجربه کاربر، بهبود فاکتورهای سئو در پرتال را همراه خواهد داشت. برخی از مزایای این پرتلت عبارتند از: مدیریت بهینه لینک ها، بهبود سئو، کاربرد در برندسازی، افزایش احتمال کلیک بر روی لینک، قابل استفاده در شبکه های اجتماعی

طراحی و پیاده‌سازی پرتلت اشتراک‌گذاری صفحات وب در شبکه‌های اجتماعی

امروزه سازمان‌های بزرگ و فعال می‌دانند که به اشتراک‌گذاری صفحات وب در شبکه‌های اجتماعی علاوه بر اینکه در سئو تاثیر بسیاری دارد، برای جذب کاربران و یا مشتریانشان نیز کاربردی می باشد. پرتلت اشتراک‌گذاری صفحات وب پرتال همراه اول با همین رویکرد طراحی و پیاده‌سازی شده. این پرتلت بر اساس استانداردهای پرتال اصلی و برای اشتراک گذاری صفحات در سه شبکه Linkdin ،Rss ،Cloob مدیریت می‌شود؛ بخش ادمین تمامی امکانات مدیریت صفحات و قابلیت اضافه نمودن لینک شبکه‌های اجتماعی را به صفحه وب موردنظر داراست.

طراحی و توسعه پرتلت داینامیک‌سازی فوتر پرتال

فوتر پرتال بهترین محل برای درج لینک‌های اصلی است و از نظر ایجاد دسترسی راحت‌تر کاربران به صفحات پرتال، اهمیت زیادی دارد. در پرتال‌های سازمانی اهمیت هماهنگی فوتر صفحه‌اصلی با پرتلت‌ها و زیرسامانه‌ها دوچندان می شود. به همین منظور پروژه داینامیک‌سازی فوتر پرتال همراه اول انجام شده است. این پرتلت بر اساس استانداردهای پرتال اصلی طراحی و پیاده‌سازی شده و مطابق با متدهای استاندارد و وب سرویس فراخوانی اطلاعات، هماهنگ‌سازی فوتر زیرسامانه ها و پرتال اصلی به صورت داینامیک ایجاد می‌گردد.

طراحی و توسعه پرتلت خرید محصولات سازمانی

ایجاد انگیزه اصلی خرید در مشتریان همواره مورد توجه سازمان های بزرگ بوده و هست. مدیران با ایجاد "امکان سفارش آنلاین" در پرتال سازمانی، مشتریان خود را برای خرید محصولات ترغیب خواهند کرد. این اقدامات با طراحی اصولی یک فرم سفارش آنلاین در پرتال امکانپذیر خواهد شد. پرتلت خرید محصولات سازمانی همراه اول با همین استراتژی طراحی و پیاده سازی شده است. این پرتلت بر اساس استانداردهای پرتال اصلی و در قالب فروشگاه آنلاین محصولات مدیریت می شود؛ بخش ادمین تمامی امکانات مدیریت درخواست ها و قابلیت پیگیری سفارشات را داراست.

طراحی و توسعه پرتلت تامین کنندگان آموزش

سازمانهای بزرگ به منظور استفاده از خدمات مورد نیاز خود، همیشه این دغدغه را دارند که کدام تامین کننده بهتر است تا به طور دائم شایستگی همکاری را داشته باشد. پرتلت تامین کنندگان آموزش راهکاری است که اختصاصا به شرکت همراه اول ارائه شد. این پرتلت به نحوی طراحی شده که پس از دریافت اطلاعات ساختاری و کاری کلیه ارائه دهندگان خدمات آموزشی، نتایج دلخواه را به سازمان ارائه می دهد. برخی از امکانات و ویژگی های این پرتلت عبارتند از: سیستم گزارش گیری پیشرفته. انجام محاسبات دقیق بر اساس نیازهای سازمان. امکان محاسبه اعتبار شرکت های تامین کننده بر اساس زمینه های فعالیتشان.ارزیابی عملکرد موسسات و رتبه بندی بر اساس سطحِ کاری.مجهز به سرویس جستجوی پیشرفته برای ادمین.

طراحی و توسعه پرتلت نوآوری

ثبت ایده های نوآورانه از آن دست اقداماتی است که کاربران را به خلاقیت و نوآوری بیشتر تشویق می نماید. پرتلت نوآوری راهکاری است که اختصاصا به شرکت همراه اول ارائه شد. این پرتلت کاملا بر اساس استانداردهای پرتال اصلی طراحی و پیاده سازی شده و در لایه ادمین امکانات و قابلیت های ویژه ای را داراست. روش کار در این پرتلت به این شکل است که به هر ایده بعد از ثبت در آن، یک کد پیگیری برای اطمینان از ثبت شدن آن اختصاص پیدا کرده و سپس در مرحله بعدی ارزیابی مقدماتی انجام می‌‌شود. در صورت پذیرش ایده ، صاحب ایده فرم B.M را تکمیل کرده و آن را به اداره کل نوآوری و توسعه کسب و کار ایمیل می‌‌کند. در مرحله بعد گروه‌‌های ارزیابی این فرم را بررسی کرده و در نهایت آن را تایید می‌‌کنند. در صورت تایید ایده ، هماهنگی‌‌های لازم برای حضور صاحب ایده جهت رفع ابهامات احتمالی موجود در فرم B.M انجام می‌‌شود.

طراحی و توسعه پرتلت نوآوری بر بستر موبایل

حمایت از ایده های نوآورانه از سیاست‌هایی بود که شرکت همراه اول به کارگرفت تا ایده‌‌های منتخب و یا آن‌‌هایی که نوآورانه بودند، تشویق شده و پاداش اهدا شود. به همین منظور پرتلت نوآوری بعنوان راهکاری اختصاصی به شرکت همراه اول ارائه شد. در پی آن نسخه موبایل این سیستم نیز طراحی و راه اندازی شد تا کاربران دارای گوشی های اندروید بتوانند به ثبت ایده بپردازند. این نسخه نیز در لایه ادمین امکانات و قابلیت‌های ویژه‌ای را داراست. روش کار به این شکل است که به هر ایده بعد از ثبت در آن، یک کد پیگیری برای اطمینان از ثبت شدن آن اختصاص پیدا کرده و سپس در مرحله بعدی ارزیابی مقدماتی انجام می‌‌شود. در صورت پذیرش ایده ، صاحب ایده فرم B.M را تکمیل کرده و آن را به اداره کل نوآوری و توسعه کسب و کار ایمیل می‌‌کند. در مرحله بعد گروه‌‌های ارزیابی این فرم را بررسی کرده و در نهایت آن را تایید می‌‌کنند. در صورت تایید ایده ، هماهنگی‌‌های لازم برای حضور صاحب ایده جهت رفع ابهامات احتمالی موجود در فرم B.M انجام می‌‌شود.

طراحی و پیاده‌سازی نسخه ریسپانسیو پرتال

داشتن یک وب سایت ریسپانسیو که نمایش آن در همۀ دستگاه‌ها به خصوص موبایل یکسان باشد، به یکی از ضرورت‌های طراحی سایت تبدیل شده است. به عبارتی اگر وب سایت در ابزارهای موبایلی نمایش مناسبی نداشته باشد، رنک بسیاری از دست خواهد‌داد. این راهکار برای پرتال همراه اول که دارای بازدید قابل توجهی است نیز به کارگرفته شد. اهمیت راه اندازی این نسخه به اندازه ای است که میزان بازدید از سایت و در نتیجه رتبه آن افزایش می‌یابد و از طرفی هزینه‌های نگهداری سایت بهینه‌تر خواهد‌شد. در راهکار جامع و تخصصی که به همراه اول ارائه شد، کلیه صفحات پرتال ریسپانسیو شده و بر اساس فیدبکی که از کاربران مستقیما دریافت می‌شد، اقدامات فنی لازم صورت گرفت.

طراحی و پیاده‌سازی نسخه سبک پرتال

مدیریت حجیم بودن پرتال سازمانی همواره کار زمان بری است و سازمان‌ها پیوسته این دغدغه را دارند که اگر مشتریانشان از اینترنت پرسرعت بهره‌مند نباشند بیشتر با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. البته راه‌هایی برای بهینه‌سازی پرتال و افزایش سرعت آن از قبیل: تغییرات روی سرور ،افزایش منابع سرور، بهینه‌سازی کدهای سایت و ... وجود دارد که همگی هزینه و زمان قابل توجهی را می‌طلبند. راهکار مناسب برای این سازمان‌ها، طراحی نسخه سبک پرتال است. در راهکار جامع و تخصصی که به همراه اول ارائه شد، سعی شده تا کلیه اطلاعات موردنیاز کاربران و مشترکین این شرکت در نسخه سبک در دسترس ایشان باشد.

طراحی و پیاده‌سازی پرتلت ویدئو

مدیریت نمایش و پخش ویدئو در یک پرتال سازمانی از آن دست موضوعات تخصصی است که مدیران باید به آن توجه داشته باشند. پرتلت ویدئو راهکاری است که به مدیریت محتوای ویدئویی پرتال می‌پردازد. دراین راهکار تخصصی که به همراه‌اول ارائه شده، امکان تغییر کیفیت ویدئو به صورت هوشمند بر اساس سرعت اینترنت کاربر، به اشتراک گذاری ویدئو در شبکه‌های اجتماعی ، دانلود ویدئو و ... فراهم شده است. همچنین امکان مشاهده تعداد بازدیدها ازهر ویدئو وجود دارد که این قابلیت امکان فعال/ غیرفعالسازی را نیز داراست.

طراحی و پیاده‌سازی پرتلت هم آفرینی

هم‌آفرینی رویدادی است که همراه اول در حمایت از کسب و کارهای نوپا و نوآور و همچنین ایجاد فضای کارآفرینی برگزار می‌کند. این بخش از پرتال با تکنولوژی One page با انتخاب اسکرول و مشاهده اطلاعات در یک صفحه و بر اساس استانداردهای پرتال اصلی طراحی و پیاده‌سازی شده که شامل 8 بخش اصلی می‌باشد و اطلاعات کامل مربوط به رویداد را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین امکان ثبت نام از طریق این صفحه برای کاربر فراهم شده است. در فاز توسعه این پرتلت، امکان مشاهدۀ رویدادهای آتی در یک تب جداگانه برای کاربر وجود دارد.

توسعه بخش گالری تصاویر پرتال

مدیریت نمایش آلبوم تصاویر از اجزاء جدانشدنی در یک پرتال سازمانی محسوب می شود. پرتلت گالری تصاویر راهکار مناسبی به منظور دسته‌بندی و ارائه تصاویر در پرتال است. در این بخش کاربران می‌توانند تصاویر را در قالب دسته‌بندی‌های ایجاد شده مشاهده نمایند.

طراحی و توسعه پرتلت خدمات پیامکی

ارائه سرویس‌های مبتنی بر محتوا یا سرویس افزوده VAS به کاربران از طریق پرتال یکی از ابزارهای ارائه اطلاعات و خدمات به کاربران جامعه اطلاعاتی امروز ایران و جهان در بستر فناوری اطلاعات است که طیف وسیعی از خدمات را شامل می‌شود. مثل بازی، محتوای مذهبی، آموزشی، بهداشت و سلامت، بورس، تبلیغات و سرگرمی. همه این‌ها در دسته‌بندی خدمات مبتنی بر محتوا یا ارزش افزوده پیامکی جای دارند و اپراتورهای تلفن همراه بایستی پیش از ارائه خدمات ارزش افزوده محتوایی بر بستر پیامک، به مشترک اطلاع رسانی کرده و توافق وی را مبنی بر دریافت خدمات مبتنی بر محتوا، اخذ کنند تا وی با اطلاع از هزینه‌ها و شرایط، از خدمات مبتنی بر محتوا بهره‌مند شود. پرتلت خدمات پیامکی پرتال همراه اول به همین منظور طراحی و پیاده‌سازی شده است. این پرتلت بر اساس استانداردهای پرتال اصلی مدیریت می شود و در نسخه جدید آن امکان جستجوی پیشرفته فراهم شده است.

طراحی و پیاده‌سازی پرتلت ترابرد در پرتال اصلی

امروزه ممکن است برای هر کاربری این دغدغه پیش بیاید که چگونه با حفظ شماره سیم کارت خود، از خدمات اپراتور دیگری استفاده کند! به این منظور تکنولوژی ترابردپذیری این مشکل را برای کاربران حل کرده است. پرتلت ترابرد به همراه اول با همین رویکرد طراحی و پیاده سازی شده. این پرتلت بر اساس استانداردهای پرتال اصلی و برای درخواست آنلاین ترابرد مدیریت می‌شود؛ در این سامانه به منظور دریافت اطلاعات مشترکین و اعتبارسنجی، از وب سرویس CRM استفاده شده است، همچنین به منظور ثبت، رهگیری و تحویل مرسوله از وب سرویس شرکت پست استفاده می گردد.

طراحی و پیاده‌سازی فرم ثبت نام سیم کارت

به منظور سهولت در ثبت نام سیم کارت توسط کاربران، در پرتال همراه اول فرم کاملی طراحی و پیاده‌سازی شده و از طریق همین بخش نیز امکان پیگیری روند ثبت نام توسط کاربر فراهم شده است. این صفحات به صورت کاملا ریسپانسیو و با قابلیت احراز هویت و اعتبارسنجی کد ملی کاربر پیاده‌سازی شده است. از امکانات این بخش می‌توان به این موارد اشاره نمود: امکان انتخاب تاریخ تولد با استفاده از Date Picker، امکان انتخاب ملیت، استان و شهر با استفاده از Drop Down List، استفاده از اعتبارسنجی کپچا، قابلیت پیگیری از طریق شماره ملی.

پیاده‌سازی و پشتیبانی سامانه تلکام 2011

نمایشگاه ایران تلکام که هرساله در تهران برگزار می‌شود شامل رونمایی از آخرین دستاوردهای شرکت‌های داخلی در زمینه مخابرات، موبایل، اینترنت و امکانات پیشرفته ارتباطی است. شرکت همراه اول به عنوان یکی از اپراتور‌های اصلی در این نمایشگاه ایفاء نقش می‌کند و با استفاده از سامانه تلکام که بر بستر پرتال اصلی راه‌اندازی می شود، اقداماتی به منظور مدیریت امور خود در نمایشگاه انجام می‌دهد. بهبود ارائه سرویس‌های حاشیه نمایشگاه در بستر سامانه تلکام از جمله امتیازاتی است که این سامانه دارد. معرفی برنامه‌های نمایشگاه، برنامه زمانبندی، گالری تصاویر، آخرین سرویس‌ها و محصولات جملگی در بستر سامانه به کاربران ارائه می شود.

پیاده‌سازی و پشتیبانی سامانه تلکام 2012

نمایشگاه ایران تلکام که هرساله در تهران برگزار می‌شود شامل رونمایی از آخرین دستاوردهای شرکت‌های داخلی در زمینه مخابرات، موبایل، اینترنت و امکانات پیشرفته ارتباطی است. شرکت همراه اول به عنوان یکی از اپراتور‌های اصلی در این نمایشگاه ایفاء نقش میکند و با استفاده از سامانه تلکام که بر بستر پرتال اصلی راه اندازی می شود، اقداماتی به منظور مدیریت امور خود در نمایشگاه انجام می‌دهد. بهبود ارائه سرویس های حاشیه نمایشگاه در بستر سامانه تلکام از جمله امتیازاتی است که این سامانه دارد. معرفی برنامه‌های نمایشگاه، برنامه زمانبندی، گالری تصاویر، آخرین سرویس‌ها و محصولات جملگی در بستر سامانه به کاربران ارائه می‌شود.

پیاده‌سازی و پشتیبانی سامانه تلکام 2013

نمایشگاه ایران تلکام که هرساله در تهران برگزار می‌شود شامل رونمایی از آخرین دستاوردهای شرکت‌های داخلی در زمینه مخابرات، موبایل، اینترنت و امکانات پیشرفته ارتباطی است. شرکت همراه اول به عنوان یکی از اپراتور‌های اصلی در این نمایشگاه ایفاء نقش می‌کند و با استفاده از سامانه تلکام که بر بستر پرتال اصلی را‌ه اندازی می شود، اقداماتی به منظور مدیریت امور خود در نمایشگاه انجام می‌دهد. بهبود ارائه سرویس‌های حاشیه نمایشگاه در بستر سامانه تلکام از جمله امتیازاتی است که این سامانه دارد. معرفی برنامه‌های نمایشگاه، برنامه زمانبندی، گالری تصاویر، آخرین سرویس ها و محصولات جملگی در بستر سامانه به کاربران ارائه می‌شود.

پیاده‌سازی و پشتیبانی سامانه تلکام 2014

نمایشگاه ایران تلکام که هرساله در تهران برگزار می‌شود شامل رونمایی از آخرین دستاوردهای شرکت‌های داخلی در زمینه مخابرات، موبایل، اینترنت و امکانات پیشرفته ارتباطی است. شرکت همراه اول به عنوان یکی از اپراتور‌های اصلی در این نمایشگاه ایفاء نقش می‌کند و با استفاده از سامانه تلکام که بر بستر پرتال اصلی راه‌اندازی می شود، اقداماتی به منظور مدیریت امور خود در نمایشگاه انجام می‌دهد. بهبود ارائه سرویس‌های حاشیه نمایشگاه در بستر سامانه تلکام از جمله امتیازاتی است که این سامانه دارد. معرفی برنامه‌های نمایشگاه، برنامه زمانبندی، گالری تصاویر، آخرین سرویس‌ها و محصولات جملگی در بستر سامانه به کاربران ارائه می‌شود.

پیاده‌سازی و پشتیبانی سامانه تلکام 2015

نمایشگاه ایران تلکام که هرساله در تهران برگزار می‌شود شامل رونمایی از آخرین دستاوردهای شرکت‌های داخلی در زمینه مخابرات، موبایل، اینترنت و امکانات پیشرفته ارتباطی است. شرکت همراه اول به عنوان یکی از اپراتور‌های اصلی در این نمایشگاه ایفاء نقش میکند و با استفاده از سامانه تلکام که بر بستر پرتال اصلی راه‌اندازی می‌شود، اقداماتی به منظور مدیریت امور خود در نمایشگاه انجام می‌دهد. بهبود ارائه سرویس‌های حاشیه نمایشگاه در بستر سامانه تلکام از جمله امتیازاتی است که این سامانه دارد. معرفی برنامه‌های نمایشگاه، برنامه زمانبندی، گالری تصاویر، آخرین سرویس‌ها و محصولات جملگی در بستر سامانه به کاربران ارائه می‌شود.

پیاده‌سازی و پشتیبانی سامانه تلکام 2016

نمایشگاه ایران تلکام که هرساله در تهران برگزار می‌شود شامل رونمایی از آخرین دستاوردهای شرکت‌های داخلی در زمینه مخابرات، موبایل، اینترنت و امکانات پیشرفته ارتباطی است. شرکت همراه اول به عنوان یکی از اپراتور‌های اصلی در این نمایشگاه ایفاء نقش میکند و با استفاده از سامانه تلکام که بر بستر پرتال اصلی راه‌اندازی می‌شود، اقداماتی به منظور مدیریت امور خود در نمایشگاه انجام می‌دهد. بهبود ارائه سرویس های حاشیه نمایشگاه در بستر سامانه تلکام از جمله امتیازاتی است که این سامانه دارد. معرفی برنامه‌های نمایشگاه، برنامه زمانبندی، گالری تصاویر، آخرین سرویس‌ها و محصولات جملگی در بستر سامانه به کاربران ارائه می‌شود.

طراحی و پیاده‌سازی پرتلت جذب و استخدام در نمایشگاه

نمایشگاه فرصتی است برای جذب نیروهایی متخصص، متعهد، مسئولیت‌پذیر، کارا و اثربخش. متقاضیان کار که در نمایشگاه شرکت کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه نمایشگاه ایران تلکام در بخش استخدام ثبت نام کنند. در واقع متقاضی بدون نیاز به ورود به پرتال اصلی، فرم مربوط به اطلاعات فردی را تکمیل و به پایگاه داده اصلی پرتال همراه اول ارسال می کند. ثبت نام به صورت تک مرحله ای انجام می‌گردد و پس از ارسال فرم و بررسی رزومه وی، به کاربر نتیجه پیامک می‌گردد. امکان ویژه‌ای که برای ادمین در نظر گرفته شده، دانلود اطلاعات فرم‌های تکمیل شده و ثبت شده به صورت یکجا با فیلتر تایید شده و رد شده می‌باشد.

طراحی و پیاده‌سازی صفحه بسته‌های ترکیبی پرتال

یکی از سرویس‌های ویژه‌ای که شرکت همراه اول ارائه می‌دهد، بسته‌های ترکیبی است. بسته‌های ترکیبی دلخواه، بسته‌هایی 30 روزه شامل سه بخش اینترنت، مکالمه و پیامک هستند که حجم هر بخش متناسب با مصرف و نیاز کاربر قابل انتخاب است. بنابراین کلیه مشترکین همراه اول می‌توانند با ساختن بسته مورد نیاز خود هزینه‌های ارتباطی را بهتر مدیریت نمایند. به این منظور صفحه ای بر بستر پرتال اصلی و منطبق با استانداردهای آن به منظور معرفی کامل سرویس طراحی و به صورت ریسپانسیو پیاده‌سازی گردیده است.

طراحی و پیاده‌سازی صفحه مناقصات و استعلام‌ها

امروزه هدف اصلی سازمان های بزرگ و فعال از برگزاری مناقصه، ایجاد فضایی رقابتی برای تامین کالا / خدمات موردنظرشان با حداکثر شفافیت، کیفیت و بهره‌وری است. بخش مناقصات و استعلام های پرتال همراه اول نیز با همین رویکرد طراحی و پیاده‌سازی شده است. این بخش که بر اساس استانداردهای پرتال اصلی مدیریت می‌شود مجهز به سیستم صفحه‌بندی خودکار بوده و هر بخش اطلاعات مربوط به خود را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

بهینه‌سازی کاربری پرتال برای نابینایان

پرتال‌های سازمانی هوشمند می بایست مجهز به استانداردهای دسترس‌‌پذیری برای نابینایان باشند. با توجه به اینکه کاربران پرتال‌های سازمانی طیف وسیعی از افراد با توانایی‌های متفاوت می‌باشند، پیاده‌سازی این استاندارد جهت دسترس‌پذیری افراد نابینا در این درگاه‌ها، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. پرتال همراه اول نیز بر اساس این استاندارد طراحی و پیاده‌سازی شده است. این قابلیت با استفاده از ساخت افزونه جدیدی برای مرورگرها ایجاد شده است. همچنین انجام اقدامات فنی آزمون‌های صوتی که به وسیله خروجی صوتی صفحه خوان‌ها و تبدیل متن به گفتار فارسی انجام می‌گردد.

طراحی و پیاده‌سازی پرتلت بزرگنمایی تصاویر

از آنجا که بیشتر فعالیت کاربران در پرتال های سازمانی به‌خاطر وجود محتوا در آن است، محتوای این پرتال‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن را تشکیل می‌دهند. از مهمترین محتوای پرتال‌ها، تصاویر است که خواندن محتوای متنی را تضمین می‌کنند؛ لذا استفاده از جذابیت‌های بصری برای محتوای تصویری اهمیت زیادی دارد. پرتلت بزرگنمایی تصاویر یا Picture Magnification قابلیتی بسیار کاربردی است که کاربران با استفاده از آن قادر به ایجاد بزرگنمایی تصاویر در پرتال می‌باشند. این قابلیت برای بخش‌های خاصی از پرتال همراه اول نظیر چارت سازمانی/ بسیج همراه اول پیاده‌سازی شده است.

طراحی و توسعه پرتال سفارشی مدیریت دانش

پرتال مدیریت دانش طراحی هوشمندانه سامانه ای با قصد افزایش، نوسازی، اشتراک یا بهبود استفاده از دانش است که در هرکدام از سه عنصر سرمایه فکری یعنی ساختاری، انسانی و اجتماعی نمایان می شود. کاربر با مراجعه به پرتال مدیریت دانش و انتخاب ادارۀ محل فعالیت خود، با استفاده از نام کاربری و کلمۀ عبور وارد پرتال می شود. این پرتال به تعداد نامحدود عضو می پذیرد و کاربرانی که عضو نیستند، امکان ثبت نام در آن را به راحتی دارا هستند. همچنین کاربری که هنوز وارد پرتال نشده، می تواند فایلی را به اشتراک بگذارد و به واحد مربوطه ارسال نماید. هدف از طراحی و پیاده‌سازی پرتال مدیریت دانش، در دسترس قراردادن نظام مند اطلاعات و اندوخته های علمی است، به گونه ای که به هنگام نیاز در اختیار فرد یا افرادی که نیازمند به اطلاعاتی خاص هستند، قرار بگیرد تا بتوانند امور روزمرۀ خود را با بازدهی بیشتر و موثرتری انجام دهند. به اشتراک گذاشتن سریع و آسان، ثبت هوشمندانه رویداد، جستجوی پیشرفته، تعیین سطوح دسترسی به فایل‌ها و ... از امکانات این پرتال می‌باشند.

طراحی و پیاده سازی پرتال مدیریت تبادل اطلاعات همراه اول

امروزه نیاز به مدیریت تبادل اطلاعات برای پیشبرد اهداف تجاری در سازمان های بزرگ و فعال وجود دارد. بنابراین لزوم داشتن یک بستر کارآمد به منظور تبادل اطلاعات از اهمیت ویژه ای برخوردار است. راهکاری که می‌تواند با پیاده سازی در سازمان ها، هلدینگ‌های بزرگ و وزارتخانه‌ها، یک بستر امن و یکپارچه برای انتقال اطلاعات به صورت ساختار یافته بر پایه تبادل سرویس ایجاد نماید. پرتال تبادل اطلاعات همراه اول به صورت عملیاتی تحت عنوان پروژه پرتال معاونت عملیات شبکه OMC در سال 1391 به بهره برداری رسیده است. این پرتال در بستر پرتال سازمانی داده پرداز توسعه یافته و نقش به سزایی را در تسهیل ارتباطات بین اعضاء شبکه ایفا می نماید. از جمله مهمترین موفقیت های این پرتال می توان به این موارد اشاره نمود : ثبت نام، عضوگیری و مدیریت اعضاء، امکان تعیین سطوح دسترسی اعضاء به اطلاعات، امکان نظرسنجی و تبادل نظر، امکان ارسال و دریافت پیام بین اعضاء، امکان اشتراک فایل/اطلاعات/مقاله و ... برای استفاده سایرین، امکان درج رویداد، اخبار و رخدادهای مناسبتی و ...

طراحی و پیاده سازی پرتلت معرفی سرشماره ها

یکی از سرویس های خاصی که در پرتال همراه اول به مشترکین ارائه می شود، امکان اعتبارسنجی سرشماره پیامک های معتبر استفاده شده در طرح ها و خدمات متنوع همراه اول و کاربرد هر یک از آنها می باشد. به همین منظور پرتلت معرفی و اعتبارسنجی شماره پیامک های تخصیص یافته به طرح ها ، سرویس ها و خدمات ارائه شده در همراه اول طراحی و پیاده سازی شده است. در این پرتلت کاربر می تواند با دو نوع جستجو به راحتی به اطلاعات مورد نظر خود پیرامون سرشماره های پیامکی دسترسی داشته باشد. در صورتیکه انتخاب کاربر "شماره" باشد، می تواند همزمان با تایپ شماره مورد نظر تکمیل شدن (Auto Complete) آن را مشاهده و به راحتی به جستجو میان سر شماره ها بپردازد. همچنین در این بخش لیست کامل سرشماره ها برای کاربر قرار گرفته است.

طراحی و توسعه سیستم پرسش و پاسخ داینامیک

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد کانال ارتباطی جدید برای یادگیری و آموزش سریع مشترکین همراه اول می باشد تا با ایجاد چنین بستری با نظارت این شرکت تعداد تماس های گرفته شده با مرکز تماس کاهش یابد؛ بعلاوه این سیستم باعث افزایش سرعت جستجوی مراجعین در پرتال می شود. تا پیش از طراحی و پیاده سازی این پرتلت، پرسش و پاسخ های متداول موجود در پرتال جامعیت لازم را برای مشترکین نداشت و بازخوردهای دریافتی از مراجعین را در نظر نمی گرفت، علاوه بر این سوالات به طور منظم به روزرسانی نمی شد! بنابراین این سیستم پرسش و پاسخ ها را به صورت پویا با توجه به بازخوردها و دلایل تماس مدیریت می کند. از مزایای قابل توجه این سیستم این است که پویایی این پرسش و پاسخ ها به دو صورت automatic و manual قابل تنظیم می باشد. در حالت غیرخودکار محتوای پرسش و پاسخ ها توسط کارشناس مربوطه در قسمت های مختلف قرار داده می شود و در حالت خودکار با توجه به آمار دلایل تماس در مرکز تماس، دسته بندی سوالات به صورت خودکار انتخاب می شود و با بازخوردهای دریافتی از مراجعین سوالات مرتب سازی می شود.

طراحی و پیاده سازی نسخۀ انگلیسی بخش فروش آنلاین محصولات سازمانی

ایجاد انگیزه اصلی خرید در مشتریان همواره مورد توجه سازمان های بزرگ بوده و هست . مدیران با ایجاد "امکان سفارش آنلاین" در پرتال سازمانی ، مشتریان خود را برای خرید محصولات ترغیب خواهند کرد. این اقدامات با طراحی اصولی یک فرم سفارش آنلاین در پرتال امکانپذیر خواهد شد. پرتلت خرید محصولات سازمانی همراه اول با همین استراتژی در نسخه انگلیسی نیز طراحی و پیاده سازی شده است. این پرتلت بر اساس استانداردهای پرتال اصلی و در قالب فروشگاه آنلاین محصولات مدیریت می شود و بخش ادمین تمامی امکانات مدیریت درخواست ها و قابلیت پیگیری سفارشات را داراست.

طراحی و پیاده سازی سیستم داینامیک کردن پرتلت های پرتال

مدیریت پرتلت داینامیک با داشتن کنترل پنل بسیار آسان است و توسعه پذیری آن نیز آسان تر. با پیاده سازی این نوع پرتلت ها ادمین با دسترسی های از پیش تعیین شده قادر خواهد بود حسب نیاز به عملیات درج و یا حذف محتوا بپردازد. بر اساس ضرورت موردی مدیریت محتوای برخی از بخش های پرتال همراه اول، چند پرتلت در پرتال به صورت داینامیک توسعه یافتند که عبارتند از: پرتلت اسلایدر با امکان مدیریت محتوا توسط ادمین، فوتر و باکس میانی صفحات پرتال

طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن آوای انتظار

شرکت همراه اول به منظور ارج نهادن به سلایق متنوع مشتركین سیم كارت های دایمی و اعتباری خود، سرویس "آوای انتظار" را با بهره مندی از طیف گسترده ای از آهنگ ها ارائه نموده است. اپلیکیشن آوای انتظار که برای سیستم عامل اندروید در ورژن 3 به بالا طراحی و پیاده سازی شده ، امکان نمایش لیست تمامی آواهای قابل انتخاب را برای سیم کارت با قابلیت پخش آنلاین و لحظه ای آن آوا فراهم نموده است. امکان جستجو بر اساس نام صاحب اثر و یا نام اثر نیز برای کاربر فراهم می باشد.

طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن سرویس ها و بسته های همراه اول

اپلیکیشن سرويس ها و بسته های همراه اول در دو نسخه برای سيم کارت های دائمی و اعتباری طراحی و پیاده سازی شده است. اين اپلیکیشن با دارا بودن کامل ترين بانک اطلاعات SSD، قابليت فعال يا غير فعال سازی تمامی سرويس های همراه اول را داراست.

برای موفقیت اقدام کنید

اگر مأموریت دارید تا تأثیر بگذارید، ما مفتخریم به شما کمک کنیم و درباره فرآیند پیاده‌سازی یک پروژه اطلاعات بیشتری در اختیار شما بگذاریم.